Baaskuulekus ja ajutöö

Baaskuulekus on koerte treenimise üks alustalasid. Koera kuulekus tagab tema ja teda ümbritsevate inimeste kooselamise harmoonia, ohutuse ja usalduslikkuse.

Kui enamus koeraomanikke teavad, et baaskuulekus ja piisav füüsiline aktiivsus on koera tervise seisukohalt olulised, siis vähem rõhku pannakse koera mõistuse treenimise tähtsusele. Seetõttu on koerte kuulekuskoolituse ja füüsilise aktiivsuse tagamise kõrval sama oluline võtta aega, et stimuleerida oma koeri mängudega, mis soodustavad ajuoskusi, nagu keskendumine, mälu ja probleemide lahendamine.

Baaskuulekuse ja ajutöö kursus on avatud kõigile koertele, olenemata tõust või segaverelisusest, kes on eelnevalt läbinud “Kutsikakooli” ja “Noorkoera” kursused. See kursus kestab 6 nädalat ja on mõeldud koertele alates 10 kuust.

Milliste teemadega tegeletakse baaskuulekuse treenimise ja ajutöö arendamise kursusel?

  • Koeraga kontakti hoidmine keerulistes olukordades.
  • Ajutöö väliskeskkonnas.
  • Koera käitumise printsiibid.
  • Mis on stress koertel?
  • Ajutöö edasijõudnutele.
  • Aju seosed koeral.
  • “Oota” ja “paigal” käskluse õige kasutamine.
  • Kuidas treenimine mõjutab koera käitumist?
  • Vaikiv jalutuskäik – suhtlemine kehakeeles.
  • Kuidas koerad naturaalselt liiguvad? Mida inimesed koertega teevad?
  • Tahtlik või tahtmatu treening? Mida tahame treeninguga saavutada?
  • Koera tasakaal ja aju koostöö.
  • Erinevad vahvad trikid.

Kui palju maksab baaskuulekuse ja ajutöö kursusel osalemine?

Kursuse maksumus on 200 eurot​

KKK

Koerad on uudishimulikud ja nutikad, võimelised palju enamaks, kui me neile sageli tunnustust anname. Näiteks on koeri võimalik õpetada tuvastama vähki ja muid haigusi inimestel. Vähirakud eraldavad teistsuguseid ainevahetuse jääkaineid kui terved inimkeha rakud. Koerad on treenimise tagajärjel võimelised vähirakke tuvastama lihtsalt kellegi hingeõhku nuusutades.

Baaskuulekuse ja ajutöö kursusel jälgime eriti tähelepanelikult koera eakohast käitumist ning valmisolekut uue info omistamiseks. Kursuse eesmärgiks on jätkata koeraga rutiinset tegelemist, uute asjade õppimist ning usaldusliku sideme hoidmist. Niinimetatud sõnakuulelikkuse koolitusel keskendume koera baaskuulekusele, et ka keerulistes olukordades pöörduks koer omaniku poole ning omanik oskaks erinevaid situatsioone ennetada. 

Samuti räägime erinevatest nippidest ja tegevustest, kuidas koerale pakkuda ajutööd. Ajutöö pakkumine on oluline eelkõige seetõttu, et see väsitab koera nii vaimselt kui füüsiliselt ja koer tunneb ennast peale tegevust väsinuna kuid rahulolevana. Koertele on oluline saavutada igas päevas kasvõi väikene eduelamus, nii aitame kaasa koera tervele psüühikale ning enesekindlusele.

Baaskuulekus ja ajutöö kursus on mõeldud alates 10 kuustele koertele, kes on eelnevalt läbinud “Kutsikakooli” ning “Noorkoera” kursuse. Kursusele ootame eakohaselt vaktsineeritud terveid koeri. Kursusele ootame osalema igas tõus ja segaverelisi koeri. 

Järjepidevust ja kannatlikkust võib nimetada eeskirjadeks, mida jälgida sõnakuulelikkuse õpetamisel koerale. Need kaks põhimõtet on olulised, et luua tugev alus edukaks koolitusprotsessiks ning tagada, et koer omandaks soovitud oskused ja käitumise.

Teine oluline aspekt koera treenimisel on positiivne kinnitamine ja karistamise vältimine. See võib hõlmata toidumaiustusi, kiitust, paitamist või lemmikmänguasja. Kuna enamik koeri on toidust väga motiveeritud, sobivad maiused treenimiseks eriti hästi. See meetod aitab luua positiivseid seoseid treenimisega ning julgustab koera õppima ja koostööd tegema.

Koera kuulekuse treenimine algab alati nende põhimõtete järgimisest ning nõuab pühendumust ja pidevat tööd, kuid see on seda väärt. Hästi koolitatud koer on õnnelikum ja ohutum nii oma kui ka teiste jaoks ning loob tugevama ja rõõmsama sideme oma omanikuga.

Iganädalased teoorialoengud korraldatakse veebiplatvormil, võimaldades omanikel enda tingimustel omandada uusi teadmisi. Füüsilised kohtumised toimuvad iga kahe nädala tagant. Nende kohtumiste eesmärk on julgustada koeri suhtlema omavahel, arutleda tekkivate küsimuste üle ja harjutada koeri uutes keskkondades ning olukordades.

Baaskuulekuse ja ajutöö kursus kestab 6 nädalat.

Baaskuulekuse ja ajutöö kursus on avatud kõikidele huvilistele üle Eesti! Olgu sooviks leida oma koera koolitamise võimalus Tartus või Tallinnas, meie veebipõhised teoorialoengud pakuvad kõigile võimalust osalemiseks. Füüsilised kohtumised leiavad aset kokkulepitud asukohas üle nädala.

Soovid abi koera kuulekuse treenimisega?

Scroll to Top